Haber Ortak Röportajı - Mehmet Özdeşlik

 

haberler-sistem-teknik-f}r}n-vacuum-vakum-annealing-heat-treatment.JPG  

Sistem Teknik, bu yıl TATEF’te ısıl işlem teknolojili vakum fırınlarına ağırlık vererek fuardaki standından 1.5 ton kapasiteli Türkiye’deki en büyük vakum ısıl işlem fırınını sergiliyor.

Türkiye Teknoloji Ödülünü 2005 yılında kazanmış 3 tane de uluslar arası patente sahip Sistem Teknik’in 1979 yılında endüstriyel otomasyon konusunda faaliyete geçerek kurulduğunu fakat daha sonra pazarın kendilerini yönlendirmesiyle endüstriyel fırınlar konusunda uzmanlaştıklarını söyleyen Sistem Teknik Genel Müdürü Elektrik Yüksek Mühendisi Mehmet Özdeşlik, “Alarko Grubu’nun kontrol sistemlerini yaptık, daha sonra Alarko bu pazardan çekildi biz de bu pazarı takip ederek 30 yıldan beri ısıl işlem tesisleri üreten bir firma olduk.

Şu anda teknolojik fırınlar da dahil olmak üzere her türlü fırını üretebiliyoruz. Geniş çapta ürün yelpazemiz var. Çelik, alüminyum, cam, uzay ve havacılık sektörüne hitap ediyoruz. 2005 yılında Türkiye Teknoloji Ödülünü kazandık. 3 tane uluslar arası patentimiz var. TATEF’te ısıl işlem teknolojisi olan vakum fırınlarına ağırlık verdik. Türkiye’deki en büyük vakum ısıl işlem fırını olan 1.5 ton kapasiteli 900x1500x900 ebatlarında ilk ısıl işlem tesisinin fırını olacak, vakum fırınımızı sergiliyoruz. Bunu Türkiye’de bir firmaya yaptık. Bunun dışında mevcut fırınların modernizasyonlarına ağırlık veriyoruz. Günümüzde enerji önemli ve pahalı girdilerden bir tanesi, bunu azaltmaya yönelik daha verimli yakma ve ısıtma sistemlerine ihtiyaç var biz bu sistemleri Avrupa tecrübemizle yapıyoruz. Alman bir firmayla ortaklaşa yeni bir firma kuruyoruz. Almanya’da ısıl işlem tesislerinin modernizasyonunu yapan Alman partnerimizin bilgi ve deneyimlerini de ülkemize taşıyarak Türkiye’deki ısıl işlem fırınlarının modernizasyonu, rehabilitasyonunu ve bakımını gerçekleştiriyoruz. Bunlarla ilgili ürünlerimiz TATEF’te sergileniyor” dedi.

“ÇOK FAZLA KALABALIK YOK AMA YAPTIĞIMIZ CİDDİ GÖRÜŞMELER VAR”

Fuarla ilgili değerlendirmeni aldığımız Özdeşlik, “Tabi ki günümüzde dünyada ve Türkiye’de global bir kriz yaşanıyor. Bunun doğrultusunda yatırımlar minimum düzeye çekilmiş durumda hatta durmak üzere. Biz de yatırım malı üreticisi olarak bu durumdan etkileniyoruz. Böyle bir ortamda bazı firmalar TATEF’e katılmadılar ama biz katılma kararı aldık ve katıldığımızdan dolayı da memnunuz. Çok fazla kalabalık yok ama yaptığımız ciddi görüşmeler var. Bunların bugünden yarına hemen dönmesini beklemiyoruz ama ilerisi için önemli bağlantılar kuruyoruz” dedi.

Özdeşlik, TATEF’le ilgili hafta sonu beklentileri konusunda ise şunları söyledi: “Hafta sonu için bu seviyede ziyaretçi bekliyoruz, belki cumartesi günü daha yoğun geçecektir. Fuarda benim gördüğüm kuru kalabalık yani gezmeye gelen kişiler yok. Gelenler belli ihtiyaçlarını bu fuardan sağlamak için ziyaret eden kişiler. Özellikle de Ortadoğu, İran, Suudi Arabistan gibi yerlerden ziyaretçilerin olması sevindirici. Herkese hayırlı uğurlu fuarlar diliyorum”.

Haber Ortak Röportajı - Mehmet Özdeşlik - Sistem Teknik Sanayi Fırınları A.Ş.
Sistem Teknik'ten Mehmet Özdeşlik'in haber ortak ile röportajı
haber ortak,sistem teknik,mehmet özdeşlik,sanayi fırını,endüstriyel fırın,röportaj