Sistem Teknik AMF ve AHF serisi alüminyum ergitme ve tutma fırınları müşteri talepleri doğrultusunda tasarlanarak imal edilir.

Geleneksel fırınlar dışında ekonomik ( tüketim ve metal kayıp oranı düşük) ve ekolojik ergitme özelliklerine sahip çift odalı ergitme fırını çözümleri de sunar.

Fırınlar ağır dökümhane şartlarında çalışmaya uygun olarak, termal ve mekanik gerilmelere karşı koyabilecek şekilde çelik konstrüksiyondan imal edilir.

Robust ve çok parçalı fırın kapısı dizaynı sayesinde işletme sırasında deformasyon oluşumunun önüne geçilir.

Temiz hurdalar için yüksek verimli regeneratif yakıcılar kullanılabilir, kirli hurdalar içinse reküperatör sistemine sahip geleneksel yakıcılar tercih edilebilir. Fırın atmosfer basıncı kontrollünde son teknoloji ürünü aşınmaya maruz kalmayan kontrol sistemleri kullanılır. Fırın refrakter seçiminde yüksek aşınma dayanımı ve ıslanmama özelliğine sahip tuğla ve dökme izolasyon malzemeleri tercih edilir. Fırınlar çevre dostu olup düşük NOx değerlerine sahiptir.

Ürün Fotoğrafları
Alüminyum Ergitme/Tutma Fırınları - Sistem Teknik Endüstriyel Fırınlar Ltd. Şti
Tatbik ve eğitim aşamasında yenilikçi tasarımla, etkin mühendislik bilgisiyle ve sürekli gözlem ile birlikte müşterilerimize ileri teknoloji içeren ısıl işlem tesisleri sağlamaktayız.
sistem teknik,endüstriyel fırınlar,Özel Proses (Isıl İşlem) Fırınları,Folyo / Levha Sac Fırınları,Alüminyum,Dökümhaneleri