Sistem Teknik AAO serisi Alüminyum Yaşlandırma Fırınların Ekstürüzyon prosesi sonrası profillerin yapay olarak yaşlandırılmasında kullanılır.

AAO serisi fırınlar indirekt gaz veya elektrik ısıtmalı fırınlardır. 185°C ye kadar ısıtma süresi 1 saat olup tüm ısıl işlem prosesi 6 saat sürer ve böylelikle günde 4 sefer ısıl işlem yapılmasına olanak sağlanır.

Sirkülasyon fanları sayesinde termoblok içerisinde oluşturulan sıcak hava fırın içerisine yönlendirilir.Sıcak tutma süresince istenen zaman aralıklarına bağlı olarak fanların ileri ve geri yönde döndürülmesi ile malzeme sıcaklıklarında ± 5°C den daha iyi bir sıcaklık homojenliği sağlanmış olur.

Değiştirilebilir hava akış yönü sayesinde; şarj malzemelerinde mükemmel sertlik sonuçlarına ulaşılmasını sağlayan iyi bir sıcaklık dağlımı sağlanmış olur. Fırına malzeme yükleme ve boşaltılma giriş ve çıkış kısmında yer alan 2 adet transfer arabası ile sağlanacağı gibi zincir konveyör sistemi de kullanılabilir.

Ürün Fotoğrafları
Alüminyum Yaşlandırma (Termal) Fırını - Sistem Teknik Endüstriyel Fırınlar Ltd. Şti
Tatbik ve eğitim aşamasında yenilikçi tasarımla, etkin mühendislik bilgisiyle ve sürekli gözlem ile birlikte müşterilerimize ileri teknoloji içeren ısıl işlem tesisleri sağlamaktayız.
sistem teknik,endüstriyel fırınlar,Özel Proses (Isıl İşlem) Fırınları,Folyo / Levha Sac Fırınları,Alüminyum,Dökümhaneleri