Ar-Ge Merkezi

Sistem Teknik Ltd, kurulduğu günden beri sürekli iyileştirmeye önem vererek daha yenilikçi ürün ve hizmet kalitesiyle birçok Ar-Ge projesini hayata geçirmiştir. 5746 sayılı Araştırma ve Geliştirme Faaliyetlerinin Desteklenmesi hakkındaki kanun kapsamına uygun olacak bir merkezin oluşturulması için 2015 yılı içerisinde çalışmalara başlanılmış, 2016’nın başlarında resmi olarak başvuruda bulunulmuştur. 8 Aralık 2016 tarihinde T.C. Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından Sistem Teknik Ltd. Şti. Türkiye’nin 309. Ar-Ge merkezi olarak tescil edilmiştir.

Sistem Teknik içerisinde 431,23 m2 lik bir alanı kapsayan Ar-Ge merkezi bünyesinde; Ar-Ge mekanik proje ofisi, Ar-Ge elektrik proje ofisi ve prototip test laboratuvarı bulunmaktadır. Ar-Ge merkezimizde 17 araştırmacı, 8 teknisyen, 2 destek personeli ile mevcut ürün kalitesinin yükseltilmesi, Yeni üretim teknolojileri geliştirilmesi, Maliyet düşürücü yeniliklerin uygulanması ve çevreci yaklaşımı ile enerji verimliliğinin arttırılması gibi konularda çalışmalar devam etmektedir. Geleceğe yön verebilmek adına üniversiteler ile işbirlikleri yaparak daha yenilikçi projeler yapmaktayız. Teknik ve yönetimsel alanda daha nitelikli Ar-Ge personeli yetiştirmeyi ve eğitim seviyelerini arttırmayı amaçlamaktayız. Yılın belli aralıklarında personelin fikirleri belirlenen komisyon tarafından değerlendirilip nitelikli proje fikirleri ödüllendirilmektedir.

Firmamıza ait OTOKLAV’da dahil olmak üzere birçok Faydalı Model Belgesi ve Endüstriyel Tasarım Tescillerimiz bulunmakta olup, inovatif uygulamalar konusunda sürekli gelişmekteyiz. 2009’da ise TSE Belgesi alınmıştır. 22 Aralık 2011 tarihinde alüminyum ve kompozit sektörüne yoğunlaşmak üzere Sistem Teknik Endüstriyel Fırınları Ltd. Şti. adını ve Marka Tescil Belgesini almıştır. Fikri mülkiyet haklarına verdiğimiz önem doğrultusunda çalışmalarını tamamladığımız Ar-Ge projelerimizin faydalı model ve patent başvuruları devam etmektedir.

Firmamız yaptığı Ar-Ge çalışmaları ile TÜBİTAK, TTGV ve TÜSİAD tarafından düzenlenen VI. Teknoloji Ödülleri’nde Başarı Ödülü’ne layık görülmüştür.

Ayrıca Sistem Teknik olarak yeni OTOKLAV tasarımımız ile Airbus, Boeing, JSF, Skorsky, TAI – Atak, TAI – Anka gibi projelerde kullanılan sektöre özel uygulamalar kazandırmıştır.

Kısa vadeli hedeflerimiz arasında ürettiğimiz endüstriyel fırınlarda mikro bazlı ekipmanların verim artışını hedefliyoruz. Uzun vadede ise daha sistemsel ve makro bazlı yenilikleri içeren verim artışı hedefli patent ve faydalı model başvurularımız olacaktır. Ar-Ge yatırımlarımızı arttırarak teknoloji ve inovasyonda Türkiye’yi global arenada başarıyla temsil etmenin sürekliliğini hedeflemekteyiz.

 

Ar-Ge Merkezi - Sistem Teknik Endüstriyel Fırınlar Ltd. Şti
Tatbik ve eğitim aşamasında yenilikçi tasarımla, etkin mühendislik bilgisiyle ve sürekli gözlem ile birlikte müşterilerimize ileri teknoloji içeren ısıl işlem tesisleri sağlamaktayız.
sistem teknik,endüstriyel fırınlar,Özel Proses (Isıl İşlem) Fırınları,Folyo / Levha Sac Fırınları,Alüminyum,Dökümhaneleri